Symptomy hemoroidy

Příčina krvácení, bolesti, svědění kolem zadního průchodu nemusí být vždy hemoroidy. Drtivá většina anorektálních onemocnění má podobné příznaky. Nejčastější stížnosti pacientů bez ohledu na stávající patologii, jsou: bolest, krvácení, svědění nebo hmatatelné těsnění v oblasti análního otvoru. Jiné symptomy doprovázející onemocnění v této oblasti: inkontinence plynů nebo stoliček, neustále přítomné mokré přidělení kolem anusu nebo komplikovaného hnisavého obsahu. Pacienti také často hlásí na pocitu neúplného vyprazdňování střeva nebo pocitu cizího těla v konečníku.

Tyto příznaky jsou často podceňovány, když jsou symptomy světlo. Pacienti příliš často se rozhodnou navštívit Proctologickou kliniku, když se závažnost nepříjemných onemocnění v anální oblasti stane nesnesitelné a začíná zasahovat do každodenního života. Tento přístup je FATANEN. Je třeba mít na paměti, že správná diagnóza v rané fázi, bez ohledu na typ onemocnění, vždy poskytuje nejlepší výsledky léčby nejmenším rizikem vedlejších účinků léčby, to znamená komplikace.

Konvergence a shoda okolností příznaků různých onemocnění konečníku a anusu nejsou náhodné. Všechna onemocnění zadního průchodu stimulují stejné receptory a obtěžují volné nervové zakončení. Často jediný rozdíl mezi onemocněním a symptomem je doba trvání jeho výskytu. Často pozorujeme pacienta v proctologické klinice současně několik onemocnění - pak mluvíme o komplexu symptomů, na jejichž základě můžeme diagnózu zaměřit na zamýšlený důvod. Při diagnostice onemocnění zadních průchodů musíme si uvědomit, že některé nemoci předcházejí tvorbě druhých (například zánět kryptální žlázy může vést k abscesu a důsledek abscesu může být perianální píštěla).

Nejčastějšími chorobami kolem zadního průchodu jsou samozřejmě hemoroidy, trhliny zadního průchodu a zánětu tkání kolem zadního průchodu, které mohou vést k tvorbě abscesu nebo tvorby fistulas. V současné době dodržujeme zvýšení výskytu mokrého anusového syndromu. Pacienti by však měli být vědomi toho, že stejné symptomy jako pro nejčastější onemocnění mohou být také způsobeny rakovinou konečníku, která s časnou diagnostikou dává mnohem lepší prognózu a šanci na dokončení obnovy.

Další nemoci, které mohou způsobit perianální příznaky:

Anální hematom
Rektální fistula
Crohnova nemoc
Ulcerózní kolitida
Spojené kondyly (indukovaná infekce HPV)
Hiv.
Bowenova choroba
Melanoma
Tuberkulóza
Syfilis Проститутки сквирт https://sex-tumen.prostitutki72.com