Skip to main content

Via Residentia

Reprezentační sály a Zámecká věž

Reprezentační sály

Arcibiskupské a knížecí interiéry

Základní trasa zámku, ve které si návštěvníci projdou reprezentačními místnostmi prvního patra od Loveckého sálu přes Trůnní a Sněmovní sál až do soukromého apartmá arcibiskupa zvané Letní byt.

Prohlídka je za doprovodu průvodce s historickým výkladem k zámku, významným událostem a osobnostem se zámkem spojených.

Zámecká věž

Výhled na celou Kroměříž

Dominantou nejen Arcibiskupského zámku, ale i celé Kroměříže, je Zámecká věž, která dosahuje výšky 84 metrů. Ochoz věže se nachází ve výšce 40 metrů a vede na něj 206 schodů (140 točitých pískovcových schodů, dále je schodiště dřevěné). Jiná cesta, než zdolání těchto schodů na věž nevede. Ze Zámecké věže je za příznivého počasí krásný výhled nejen na město a blízké okolí, ale i na Jeseníky, Javorníky a Chřiby.

Délka prohlídky

60 minut s průvodcem Reprezentačními sály
Zámecká věž, individuálně bez průvodce
kapacita Reprezentační sály 40 osob
kapacita Zámecká věž 20 osob

Ceník

Zvýhodněná kombinovaná vstupenka, která zahrnuje prohlídku Reprezentačních sálů zámku a Zámeckou věž. Díky této návštěvnické trase získáte ucelenou představu o zámeckých interiérech a rozhlédnete se do širokého okolí z ochozu Zámecké věže.

Základní
Snížené 1
Rodinné 2
VIA RESIDENTIA 3
250 Kč
180 Kč
Cizojazyčné
370 Kč
280 Kč
Pouze na objednávku!

1 Snížené: děti do 15 let, studenti do 26 let s platným průkazem o studiu/ ISIC, senioři nad 65 let, držitelé senior pasu, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P (včetně průvodce)
2 Rodinné vstupné: 2 dospělí a 2-3 děti do 15 let, držitelé rodinných pasů
3 Reprezentační sály s průvodcem + Zámecká věž samostatně
Pro skupiny nad 15 osob je nutná rezervace