Skip to main content

Informace pro návštěvníky

Parkoviště

V blízkosti zámku i zahrad je možné využít placeného parkování.

Bezbariérový přístup

Zámek není bezbariérový, zahrada je přístupná bez bariér.

Mazlíčci

Zákaz vstupu do zámku a zahrad platí pro psy i ostatní zvířata.

Cyklisté

Do zámku i zahrad je vjezd na kole zakázán, u zahrad jsou k dispozici stojany na kola.

Zázemí pro děti

Sociální zázemí zámku disponuje přebalovacím pultem.

Časté dotazy

Můžu parkovat před zámkem?

Bohužel, parkovací místa před zámkem jsou určena pouze pro zaměstnance zámku s platným povolením. Nejbližší parkování v blízkosti zámku je na Velkém náměstí, nebo v ulici Pilařova.

Doporučujeme využít parkovací dům.

Chci na zámku projít všechny trasy. Jaká je nejlepší kombinace?

Každou “půl” můžete začít prohlídku s průvodcem Sala terreny, která je na 30 minut a skončí v celou. Každou celou hodinu začíná prohlídka Reprezentačních sálů, na kterou můžete plynule navázat. Pokud jste si zakoupil vstupenku Via Residentia, tak si po prohlídce Reprezentačních sálů ještě vyjdete samostatně na Zámeckou věž. Následně si můžete odpočinout v Zámecké kavárně a po krátké pauze se vydat na prohlídku bez průvodce naší obrazovou sbírkou v Zámecké obrazárně.

Nabídka a časová náročnost prohlídek?

Nabízíme prohlídky půlhodinové, hodinové anebo časově neomezené. Veškeré informace naleznete v návštěvnických trasách. Vstupenky je možné zakoupit osobně na pokladně zámku (platba hotově nebo kartou) nebo online.

Kdy je další prohlídka?

Denní rozpis prohlídek je k dispozici na dotaz na pokladně zámku nebo je možné jej zobrazit při koupi online vstupenky na daný den.

Mohu si rezervovat vstupenky?

Bohužel rezervace vstupenek jednotlivým návštěvníkům neprovádíme – doporučujeme zakoupit vstupenku online.

Kdy je možné rezervovat vstupenky/prohlídky?

Vstupenky resp. prohlídky rezervujeme pro min. 15 osob. Všechny potřebné informace a rezervační formulář najdete zde.

Máte prohlídky vhodné pro rodiny s dětmi?

V současné chvíli zámek nenabízí speciální prohlídky vyhrazené pro rodiny s dětmi. Rodičům můžeme doporučit prohlídku Sala terreny s průvodcem, která trvá cca 30 minut a pro děti může být zajímavá především díky postranním grottám (= uměle vytvořené jeskyně). Doporučit můžeme také výstup na Zámeckou věž (206 schodů). Další možností je základní okruh Reprezentační sály s historickým výkladem průvodce, který trvá 60 minut –  zde doporučujeme  rodičům s velmi malými dětmi zvážit účast na prohlídce.

Novinka: Speciální adventní prohlídky Od adventu do Tří králů, kde se doslova prochází adventním kalendářem se všemi významnými svátky. Tyto prohlídky jsou vhodné pro rodiny s dětmi, protože mají edukativní charakter. Délka je cca 45 min. Tyto prohlídky nabízíme během adventních víkendů.

Platí se v Podzámecké zahradě a jaká je její otevírací doba?

Podzámecká zahrada je pro své návštěvníky přístupná zdarma po celý rok. O její aktuální otevírací době jsou návštěvníci informování na webu nebo sociálních sítích. V zahradě NENÍ POVOLENO se pohybovat na kole, koloběžce nebo se psem či jinými zvířaty.

Mohu do zámku se psem či jiným zvířetem?

Je nám líto, ale vaši domácí mazlíčci ani jiná zvířátka do zámku ani Podzámecké zahrady nesmějí. Platí to pro všechna zvířata včetně těch v přepravce nebo přenosné tašce/batohu.

Dostanu se do zámku na invalidním vozíku?

Arcibiskupský zámek bohužel není bezbariérový. Návštěvnická trasa Reprezentačních sálů začíná až v prvním patře zámku. Bezbariérový vstup s invalidním vozíkem je možný pouze do Sala terreny, kudy je možné vstoupit z Podzámecké zahrady. O této skutečnosti je nutné se předem informovat na pokladně zámku. Otevření vstupu do Sala terreny ze zahrady je možné pouze v těchto případech. Podzámecká zahrada nabízí bezbariérový vstup z ulice Na Kopečku.

Jsem novinář, mám nárok na vstup zdarma?

Reportéři a novináři se vždy ohlašují předem vedení zámku. Novináři bez ohlášení nemají nárok na vstup do zámku zdarma.

Jak se dostanu do Květné zahrady?

Květná zahrada je od zámku vzdálená cca 15 min chůze. Ke Květné zahradě vás zavedou bronzové dlaždice s šipkou směřující ke Květné zahradě. První najdete v ulici Pilařova, kde projdete kolem kostelů sv Mořice a sv. Jana Křtitele. Přes Milíčovo náměstí se dostanete na kruhový objezd a dále pak na Gen. Svobody.

Více informací ke Květné zahradě.

Kde se můžu ubytovat?

Kroměříž nabízí spoustu ubytovacích zařízení, která se nacházejí v docházkové vzdálenosti od Arcibiskupského zámku.

Seznam ubytovacích zařízení.

Zámecká kavárna & vinárna

Odpočiňte si u dobré kávy

Zámecká kavárna opět otevřena pro veřejnost! Interiér kavárny nabízí romantickou atmosféru, můžete si zde vychutnat kvalitní kávu, lahodné domácí dezerty, nebo něco malého jídlu.

Otevírací doba kavárny březen – říjen (dle otevírací doby zámku)
ÚT – NE 10.00 – 17.00