Kroměříž

oficiální webová prezentace arcibiskupského zámku a zahrad

Dnešní návštěvní doba

Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit, že 14. prosince 2018 bude z technických důvodů uzavřen Studený skleník a od 3. prosince 2018 bude uzavřena pochůzková lávka na Kolonádě v Květné zahradě. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Projeďte se vláčkem Podzámeckou zahradou a centrem města Kroměříž opět od 20. června

Chcete-li krásy Podzámecké zahrady vnímat všemi smysly a navíc se dozvědět spoustu zajímavých informací o její historii, vyslechnout si skutečné příběhy jednotlivých míst a obohatit se o znalosti z oblasti dendrologie, zahradnictví a krajinářství, přijměte pozvání k projížďce vláčkem. Od 20. června můžete využít tuto službu každý den, do té doby je vláček z technických důvodů mimo provoz.

Jízda je doprovázena odborným výkladem zaměřeným jak na informace o zahradě jako takové, tak na konkrétní zajímavá místa a malebné scenerie. Zahrada je tvořena celou řadou romantických zákoutí, drobnými stavbami, množstvím domácích i exotických bylin či dřevin a stovkami druhů zde žijících živočichů.

Přijměte pozvání k projížďce vláčkem Podzámeckou zahradou a historickým centrem města. Dle Vašich požadavků přizpůsobíme výklad, trasu a její délku trvání, a to ve všech nabízených jazykových verzích. Pro náročnější  je možné objednat kombinaci obou nabízených tras, které lze propojit v jeden ucelený průvodcovský okruh. Jízda je doprovázena poutavým výkladem o Podzámecké zahradě a městě Kroměříži. Uvidíte zajímavá místa, malebné scenérie uliček a historické stavby města samotného. Program pro skupiny je nutné vždy předem objednat.

 

Kdy vláček jezdí?

Od 16. června každý den, do té doby je vláček z technických důvodů mimo provoz!

ČERVEN–ZÁŘÍ: pondělí–neděle dle rozpisů jízd

ŘÍJEN: pondělí–pátek dle objednávek, sobota–neděle dle rozpisů jízd

LISTOPAD–BŘEZEN: pro skupiny dle domluvy

 

Skupinové jízdy objednávejte na telefonu: +420 777 116 748.

Pro více informací navštivte web provozovatele.