MOC muzeí a galerií v Kroměříži se podařila

Pokud jste v pondělí navštívili akci vycházející z oblíbeného konceptu Noci galerií, určitě jste neprohloupili. Pestrá nabídka doprovodných aktivit slibovala nejen v Arcibiskupském zámku zábavu a atraktivní program...

Velkým lákadlem v Arcibiskupském zámku bylo premiérové spuštění nové hravé aplikace v tabletech. Tato vyjímečná aplikace nabízí v Česku ojedinělé spojení zábavného animovaného průvodce a interaktivních úkolů v jednotlivých expozicích.

„Celkem navštívilo během akce MOC muzeí a galerií zámek více než pět set lidí. Byli jsme mile překvapeni, jak pozitivně novinku s tablety návštěvníci přijali, zejména děti byly nadšené,“ uvedl Miroslav Kindl z Arcidiecézního muzea Kroměříž. Pro návštěvníky bylo k dispozici třicet tabletů s virtuálním průvodcem, kterým je biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna. Děti se z aplikace naučí mnoho nových věcí, její zábavná forma však zaujme i starší návštěvníky. „Se zájemci zatím budou chodit zhruba dvakrát měsíčně jako průvodci edukátoři. Výhledově však počítáme s tím, že si rodiny s dětmi tablet půjčí a projdou expozici pouze s animovaným průvodcem – biskupem Karlem z Lichtensteinu-Castelcorna,“ uzavřel Miroslav Kindl. 

MOC muzeí a galerií ale nebyla jen o tabletech - nechyběly oblíbené komentované prohlídky, výtvarné dílny či nevšední zážitky v podobě modelování interaktivní sochy. Jak si návštěvnici celý program v Arcibiskupském zámku užili, si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod tímto článkem.