Dvoudenní vstupenka na Hortus Magicus 2017 v Kroměříži v předprodeji za cenu jednodenního vstupného na místě!

Vážení návštěvníci a příznivci barokní kultury, předprodej vstupenek na čtvrtý ročník festivalu HORTUS MAGICUS byl zahájen. V předprodeji zakoupíte dvoudenní vstupenku za cenu jednodenního vstupného na místě! Jaké další výhody jsme pro vás v předprodeji přichystali?

Se vstupenkou na HORTUS MAGICUS 2017 je vstupné na výstavu Koně v piškotech poskytováno zdarma jak v Kroměříži, tak i v Olomouci, kam se výstava 25. 1. 2018 přesune. Toto zvýhodnění lze využít také při zakoupení vstupenky na HORTUS MAGICUS v předprodeji!

 

Vstupenky na HORTUS MAGICUS si můžete již nyní koupit on-line na prodením portálu Colosseum - klikněte zde. V případě potíží s on-line prodejem prosíme, kontaktujte vedoucí návštěvnického provozu paní Kateřinu Tomečkovou na tel.: +420 724 663 700.

Vstupenky v předprodeji zakoupíte také:

  • v pokladně Květné zahrady denně v čase od 8 do 18 hodin
  • v pokladně Arcibiskupského zámku denně mimo pondělí v čase od 8 do 18 hodin, v pondělí v čase od 11 do 18 hodin

 

Mezi největší lákadla určitě patří prezentace barokního jezdeckého umění v podání Národního hřebčína v Kladrubech. V neděli se návštěvníci festivalu Hortus Magicus mohou těšit na dva kladrubské bělouše a dva vraníky, kteří připomenou krásu koňského baletu, kterou obdivoval už císař Leopold I.

Koňské představení tak volně navazuje na výstavu Koně v piškotech, která je k vidění v Arcibiskupském zámku Kroměříž a představuje návštěvníkům obrazovou a grafickou dokumentaci slavností 17. století s přepychovými kulisami barokního spektáklu. Návštěvníci festivalu Hortus Magicus mají vstup na výstavu zdarma.

Hortus Magicus nabídne návštěvníkům skladby z doby Leopolda I. Zachovaly se v kroměřížském hudebním archivu poté, co je z vídeňského dvora získal biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna. Díky tomu se tak diváci mohou těšit na hudebnědramatické představení Festa di Sua Maesta Caesarea Leopoldo (Slavnost jeho císařské výsosti Leopolda I.) vytvořené speciálně pro festival. Jeho vyvrcholením pak bude velkolepý barokní ohňostroj Theatrum Pyrotechnicum. Jednotlivá představení uvedou špičkové soubory Ensemble Damian, Geisslers Hofcomoedianten, Plaisirs de Musique a další.

Pro nejmenší návštěvníky festivalu budou připravené hry, soutěže a těšit se mohou také na oblíbené pohádky a tvůrčí dílničky. O zábavu dětských diváků se postará Kejklířské divadlo z Doudleb se svou Velkou cirkusovou pohádkou. Oba dva festivalové dny pak protkne storytelling, v Česku ještě ne zcela běžný divadelní žánr. Skupina vypravěčů divákům nabídne příběhy z Ovidiových Proměn, tak často zpracovávaných i v umění vysoké dvorské kultury.

Kompletní program festivalu HORTUS MAGICUS naleznete na festivalovém webu - klikněte zde.

 

Související akce

Výstava

Koně v Piškotech v Arcibiskupském zámku v Kroměříži

  • Arcibiskupský zámek, Sněmovní náměstí 1, 767 01 Kroměříž ()
  • 22. 6. 2017–1. 10. 2017
  • 9.00–18.00
  • Otevírací dobu si prosím ověřte na stránce pořadatele
Oživlé památky

Hortus Magicus 2017 v Květné zahradě v Kroměříži

  • Květná zahrada, Generála Svobody 1192, 767 01 Kroměříž ()
  • 2. 9. 2017–3. 9. 2017
  • 10.00–18.00