První etapa rekonstrukce Čínského pavilonu v Podzámecké zahradě v Kroměříži skončila

Na transparentní účet 270472892/0300 a také prostřednictvím dobrovolných příspěvků na charitativních koncertech bylo již vybráno 122 000 Kč a jen díky tomu mohla být první etapa rekonstrukce pavilonku ukončena. Děkujeme!

Vážení návštěvníci, během sezony 2016 jste měli již druhým rokem možnost finančně podpořit sbírku na obnovu Čínského pavilonu v Podzámecké zahradě, památce UNESCO. Za tímto účelem byly v jedinečných prostorách Arcibiskupského zámku pořádány charitativní koncerty s dobrovolným vstupným, kde si každý návštěvník mohl sám určit výši finančního daru, kterým chce přispět. Velice nás těší, že je o tento způsob charity takový zájem a všem, kteří přispěli, opravdu moc děkujeme. Jen díky vám mohly v listopadu 2016 první rekonstrukční práce započít.

Rekonstrukce je prováděna za průběžné účasti odborných pracovníků památkové péče, kteří zajišťují odborný dozor. Obnova pavilonu má za sebou dvě důležité etapy, a sice zpevnění břehů ostrova a statické zajištění samotné stavby, kdy byl letos na podzim pavilon šetrně nadzvednut ze základů, které byly znovu vybudovány z kamenných pasů a ocelového rámu. Na ten byl zpět originální pavilon uložen a vyrovnán do původní pozice. Zbývá dokončit restaurování povrchových úprav plechových částí střechy a štukové výzdoby ozdobných sloupů, obnovit dřevěné ornamentální výplně. Nakonec bude zeleň ostrova upravena zahradníky podle dobových pohlednic a fotografií.

Chcete-li pomoci Čínskému pavilonu, neváhejte se obrátit na obecně prospěšnou společnost Czech National Trust, která na svém webu www.czechnationaltrust.org organizuje nejen veřejnou sbírku přes transparentní účet 270472892 / 0300, prostřednictvím kterého se můžete do obnovy pavilonu zapojit finančně.

Cílové částky zatím ještě dosaženo nebylo, transparentní účet je proto stále k dispozici. Budete-li mít zájem opravu Čínského pavilonku podpořit i nyní, předem vám moc děkujeme.