Barokní festival Hortus Magicus v Květné zahradě v Kroměříži

Oživlé památky

Barokní hudba, tanec, divadelní představení, speciální barokní ohňostroj, dokonce dobové představení koňského baletu v podání starokladrubských koní – vše jako na císařském dvoře v dobách vlády Leopolda I. To slibuje letošní už čtvrtý ročník festivalu barokní kultury Hortus Magicus. Květná zahrada kroměřížského zámku se tak o víkendu 2. a 3. září vrátí zpátky časem až do poloviny 17. století.

Právě doba vlády císaře a také hudebního skladatele Leopolda I. (1640–1705) je epochou rozkvětu divadla a všech jeho známých forem. Druhá polovina sedmnáctého století zásadně ovlivnila umělecké smýšlení v zemích náležejících pod vládu Habsburků, což se promítne také do letošního programu festivalu Hortus Magicus. Zážitek z netradičního festivalu umocňuje prostředí nedávno rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO.

Spojení jedinečné architektury Květné zahrady s živou kulturou mnoha žánrů umožní návštěvníkům bez rozdílu věku vnímat krásu dobové hudby, tance, divadla, zahradního umění, architektury, nápaditost aranžování květin, doprovodných stylových her i barokní imaginace.
Nebude chybět ani nepřeberné množství her a soutěží pro děti, stejně tak se můžete těšit na oblíbené pohádky, workshopy i dílničky pro nejmenší.

V předprodeji dvoudenní vstupenka za cenu jednodenního vstupného na místě! Vstupenky zakoupíte na pokladně Květné zahrady a Arcibiskupského zámku v Kroměříži, nebo si je můžete objednat on-line na portálu Colosseum. Se vstupenkou na Hortus Magicus 2017 je vstupné na výstavu Koně v piškotech poskytováno zdarma jak v Kroměříži, tak i v Olomouci. Toto zvýhodnění lze využít také při zakoupení vstupenky na Hortus Magicus v předprodeji.

Přijďte se přesvědčit, že baroko je bezbariérové z hlediska vkusu i jazyka. Sledujte nás na Facebooku a žádné novinky z právě připravovaného čtvrtého ročníku vám neuniknou.

Festival pořádá obecně prospěšná společnost Czech National Trust ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Muzeem umění v Olomouci. Festival je pořádán za podpory z programu Podpora pro památky UNESCO Ministerstva kultury České republiky.

Plakát
Více informací a podrobný program festivalu

Související zprávy

O víkendu proběhne v kroměřížské Květné zahradě čtvrtý ročník barokního festivalu Hortus Magicus

31. 8. 2017

Barokní hudba, divadelní představení, speciální barokní ohňostroj, dokonce i tančící koně – jako na císařském dvoře v dobách vlády Leopolda I. To vše slibuje letošní, už...