Přednáška v Kroměříži o krajinářských parcích Černínů z Chudenic

Přednáška

Kroměřížské metodické centrum zahradní kultury Národního památkového ústavu zve na prosincovou přednášku Krajinářské parky Černínů z Chudenic z cyklu Zahradní kultura v souvislostech.

Na přelomu 18. a 19. století vznikly romantické parky (Krásný Dvůr, Jemčina, Petrohrad, Chudenice) zásluhou Jana Rudolfa Černína a jeho syna Evžena Karla.

Park v Krásném Dvoře založený roku 1782 je jedním z nejstarších, ale i výborně dochovaných romantických parků v českých zemích, jedná se o jedinečné dílo zahradní kultury.

Jemčina na jindřichohradeckém panství, založená také v 80. letech 18. století, je naopak rozlehlým komponovaným lesním komplexem a ve své době to byla jednou z nejoceňovanějších obor.

Park v Petrohradu u Jesenice reprezentuje módu první poloviny 19. století.

Pozoruhodností parku v Chudenicích je jeho mimořádná dendrologická bohatost. Přednáška poukáže na příkladu těchto čtyř objektů na proměny zahradní kultury od konce 18. do poloviny 19. století.

Přednášející: RNDr. et PhDr. Markéta Šantrůčková, Ph.D. z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví.

Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále vstupní budovy Květné zahrady v Kroměříži.

Vstupné: 30 Kč

Informace o akci můžete sledovat i na Facebooku.


Kontakt a informace:

Mgr. Petra Zelinková, pracovnice vztahů k veřejnosti NPÚ, ÚOP v Kroměříži,

tel.: +420 775 442 269, +420 573 301 435, e-mail: zelinkova.petra@npu.cz