Komentované prohlídky Květné zahrady v Kroměříži

Netradiční prohlídka

Pro zájemce o hlubší vhled do problematiky kroměřížských zahrad, jejich historie a obnovy jsou kromě odborných publikací a PDF průvodců k dispozici také kvalifikovaní průvodci.

Během hlavní návštěvnické sezóny mohou návštěvníci Květné zahrady využít možnosti komentovaných prohlídek. V jejich průběhu jim odborníci Národního centra zahradní kultury představí známé i méně známé skutečnosti či nové výsledky badatelských výzkumů, které se týkají zahradního umění, archeologie, stavebně-historických průzkumů, dendrologie apod.

Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady je 120 Kč za osobu (80 Kč v případě sníženého vstupného), provádí se v těchto termínech:

  • duben: soboty a neděle vždy v 11.00 a ve 14.00 hodin
  • květen až září: každý den vždy v 11.00 a ve 14.00 hodin

Mimo tyto termíny je nutné komentovanou prohlídku objednat na info@nczk.cz nebo na +420 778 531 417 (podmínkou je účast alespoň 10 osob).

Zahradu je možné projít i individuálně, zajímavosti a historické souvislosti se dovíte z nové aplikace – Průvodce po Květné zahradě v mobilní aplikaci, která je novinkou letošní návštěvnické sezony. Průvodce využijí tuzemští a zahraniční návštěvníci, obsahuje informace v devíti jazykových mutací (čeština, angličtina, němčina, francouzština, italština, španělština, ruština, čínština a polština). QR kód je možné načíst přímo na pokladně Květné zahrady nebo zde pro OS Android:

a zde pro IOS: