Skip to main content

Edukační program SOKOLNÍK

workshop pro děti 

„O DRAVCÍCH A SOVÁCH“

Sokolnictví patří mezi nejstarší způsoby lovu na světě, pomocí cvičených dravých ptáků v přirozeném prostředí. Zrodilo se ve druhém tisíciletí před naším letopočtem na Blízkém východě, odkud se rozšířilo na východ i západ. Na území dnešní České republiky jej přinesli v první polovině 5. století Hunové. V roce 2010 bylo organizací UNESCO sokolnictví uznáno jako nehmotné kulturní dědictví lidstva. Sokolnictví je jedním z nejstarších vztahů mezi člověkem a dravcem, které trvá více než 4000 let.

V Podzámecké zahradě našli domov dravci sokolníka Marka Přibyla, proto Vám s radostí můžeme nabídnout nový vzdělávací program „O DRAVCÍCH A SOVÁCH“, zaměřen na sokolnictví, který jsme pro Vás připravili. Program je v první řadě určen pro děti z mateřských a základních škol. Jeho hlavním cílem je přiblížit téma sokolnictví školákům a zároveň zvětšovat povědomí o životě dravců v jejích přirozeném prostředí.

Děti si také mohou vyzkoušet přivolání dravce s příletem na rukavici, seznámí se s technikami výcviku dravých ptáků s důrazem na poslušnost při přistání. Mimo to se v programu dozvíte také mnoho zajímavosti o způsobu výcviku dravců, kteří byli  v minulosti využívaní k lovu zvěře a ochraně úrody.

Délka programu cca 20 min.

Věříme, že Vás náš vzdělávací program zaujme a pomůže přiblížit téma sokolnictví dětem.

Cena 50,- Kč na žáka/ učitelský doprovod zdarma ( minimální počet 15 dětí)

rezervace na kubjatkova.bozena@ado.cz