Skip to main content

Zahájení sezony

Zámecká sezona letos začíná v pátek 8. dubna, tedy týden před velikonočními svátky, jak bývalo na zámku zvykem. Na úvod sezony jsou připraveny prohlídky vyzdobenými sály, ve kterých nebudou chybět jarní barvy a živé květiny, ale také dekorativní prvky s velikonočními symboly. Jarní a velikonoční dekorace z dílny zámeckých aranžérek si budou moci návštěvníci zakoupit až do konce dubna v prodejně suvenýrů.

Ve Štukovém sále na nádvoří zámku budou u příležitosti zahájení sezony prezentována poutní místa a turistická místa olomoucké arcidiecéze. Zájemci budou moci také ochutnat např. lesní čaj, žaludovou kávu či mešní víno.

Mimořádnou události je vstup do zámku průchozí chodbou z kostela sv. Mořice přes Arcibiskupské gymnázium a Mlýnskou bránu v doprovodu biskupských manů, a to v 30minutových intervalech od 14:00 do 16:00 h. Kromě neotřelého pohledu na předzámčí a Velké náměstí účastníci prohlídky nahlédnout také do kaplí Arcibiskupského gymnázia, zrekonstruovaného prostoru Mlýnské brány a kaple sv. Šebestiána na zámku.

Jarně vyzdobené sály si lze prohlédnout v dubnu o víkendech a Velikonocích (pá-po), otevřeno od 9:30 do 16:00 h (začátek poslední prohlídky sálů v 15:00 h).

Do Podzámecké zahrady připravilo Klubíčko Kroměříž ve dnech 9. dubna až 1. května populárně-naučný kvíz pro rodiny. Na úspěšné dětské řešitele bude čekat malá odměna v pokladně zámku. Podzámecká zahrada je otevřena v dubnu za příznivého počasí denně od 7:00 do 18:00 h.

Srdečně zveme k jarním procházkám Podzámecké zahrady a prohlídce velikonočně vyzdobených reprezentačních sálů.

Zahájení sezony 8. dubna