Skip to main content

Natalia Osipova v Podzámecké zahradě

By 30. 3. 2022Akce

NATALIA OSIPOVA – FORCE OF NATURE

Arcibiskupský zámek – Podzámecká zahrada, 23. července 2022, 20.00 h

Vstupenky v síti Ticketportal

Principálka londýnského Královského Baletu a nejuznávanější primabalerína současnosti, Natalia Osipova vystoupí poprvé v České republice v premiéře nového představení Force of Nature. Představení se uskuteční 23. července 2022 v zahradách Arcibiskupského zámku Kroměříž.

Celosvětově uznávaná Natalia Osipova, jedna z největších baletek své generace, vystoupí v představení plném sól a duetů, které nemají konkurenci pro svou virtuozitu a krásu – od klasických děl až po brilantní nové choreografie. Jejími partnery budou hvězdy Royal Ballet London a hvězdy divadla Rambert London, včetně jejího partnera, amerického tanečníka a choreografa Jasona Kittelbergera, a to jak na jevišti, tak i mimo něj.

Natalia Osipova je jednou z nejuznávanějších tanečnic moderní doby, která je po celém světě známá pro svou jedinečnou kombinaci plynulé techniky dynamických a hluboce charismatických emocionálních interpretací v klasickém i současném tanci.

Mnoha cenami ověnčená umělkyně je oslavována nejen pro svou dokonalost v novém rázném tanečním dramatu, ale i pro své interpretace velkých rolí klasického baletu. Rovněž je všeobecně považována za jednu z nejpozoruhodnějších baletek své generace.

Osipova se připojila ke Královskému baletu jako principálka poté, co v předchozí sezóně hostovala jako Odette/Odile (Labutí jezero), kde se objevila spolu s Carlosem Acostou. Mezi její role patří Giselle, ve které debutovala a všechny ohromila, dále Kitri (Don Quijote), Sugar Plum Fairy (Louskáček), Princezna Aurora (Šípková Růženka), Lise (La Fille mal gardée), Titania (Sen), Marguerite (Marguerite a Armand), Julie, Tatiana (Oněgin), Manon, Sylvia, Mary Vetsera (Mayerling), Natalia Petrovna (Měsíc na vsi), Anastasia, Gamzatti a Nikiya (La Bayadère) a role ve filmech Rhapsody, Serenade, Raymonda Act III, DGV: Danse à grande vitesse a Čajkovskij Pas de Deux. Vytvořila řadu rolí – mimo jiné v Ženě s vodou, Strapless, Woolf Works, Tetractys, Connectome, Meduse a dílech Possokhova a Ratmanského.

Pravidelně vystupuje jako hostující umělkyně po celém světě, včetně La Scaly a ABT v New Yorku, abychom jmenovali alespoň dva. Od roku 2016 divadlo Sadler’s Wells objednalo dvě zájezdové inscenace speciálně pro Natalii – „Natalia Osipova“ (2016) a „Pure Dance“ (2018), ve kterých se objevila v řadě klasických i současných skladeb, z nichž některé byly objednány, a v choreografii, podle ní od nejslavnějších choreografů, od Alexeje Ratmanského, Akrama Khana, Sidi Larbi Cherkaoui až po Arthura Pitu a Ivána Péreze a mnoha dalších, vystupuje po boku dlouholetého partnera Davida Hallberga i svého snoubence, tanečníka a choreografa Jasona Kittelbergera.

Osipova je držitelkou mnoha ocenění, např. Zlaté masky za výkony ve filmech In the Upper Room (2008) a La Sylphide (2009), Critics‘ Circle National Dance Awards (Nejlepší tanečnice, 2007, 2010 a 2014), Positano Dance Awards (Nejlepší tanečnice, 2008 a 2011) a Benois de la Danse Award (Nejlepší tanečnice, 2008).

Od roku 2018 Natalia produkovala a prezentovala dvě své vlastní show – „Mother“ (choreograf Arthur Pita), prezentovaná v Southbank Centre London (2018), a „Carmen“ (choreograf Didy Veldman). Ta bude uvedena v Southbank Centre London v květnu 2022.

V roce 2019 Osipova hrála v dokumentárním filmu Force of Nature, který poskytl jedinečný pohled do pracovního života jednoho z největších světových umělců, a v roce 2021 vytvořila vůbec první kolekci baletních NFT.

 

Informace pro držitele vstupenek na Rasputina:

Z důvodu zranění Sergeje Polunina, se organizátoři rozhodli pro změnu v programu.

„Drazí čeští přátelé,

je mi to hluboce líto, ale nebudu moci vystoupit na festivalu v Kroměříži dne 23. července 2022. Kvůli poraněné achilovce nyní nebudu moci několik měsíců vystupovat. Omlouvám se všem, kteří si zakoupili vstupenky na moje představení Rasputin. Česká republika má v mém srdci velmi zvláštní místo a nemohu se dočkat, až se znovu potkáme.“

 S láskou Sergei

Představení RASPUTIN se Sergejem Poluninem, které mělo proběhnout 23. 7. 2022 na zámku v Kroměříži, se přesouvá na 24. 7. 2023. Letos vystoupí na kroměřížském zámku baletní superstar NATALIA OSIPOVA v představení „Fource of Nature“. Zakoupené vstupenky na představení Rasputin zůstávají v platnosti na představení Force of Nature bez nutnosti výměny. 

Předprodej vstupenek na představení Rasputin, které se odehraje příští rok, začne 1. srpna 2022 a jako omluvu za změnu v programu poskytneme všem našim zákazníkům předností nákup vstupenek navíc se slevou 15%.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás na zámku v Kroměříži