Sergej Polunin v Podzámecké zahradě

By 11. 1. 2022 Akce

Světová baletní superstar Sergej Polunin přiveze na zámek v Kroměříži představení Rasputin

23. července 2022, 20.00 h

Byl zázračným dítětem a nejmladším prvním tanečníkem Královského baletu v Londýně. Ale také „bad boyem“, Jamesem Deanem baletu, který baletní svět skandálně na čas opustil. Pak ale následoval jeho triumfální návrat! Dnes účinkuje v hollywoodských filmech i v reklamách nejluxusnějších módních značek a jeho baletní představení se vyprodávají během několika minut!

Sergej Polunin – jeden z nejtalentovanějších umělců své generace přiveze do Kroměříže své taneční drama Rasputin. Představení budete moci vidět v zámecké zahradě, pod širým nebem, dne 23. července 2022.

Předprodej vstupenek v síti Ticketportal.

Choreografka Yuka Oishi vytvořila taneční drama Rasputin speciálně pro Sergeje Polunina, pro londýnské divadlo Paladium a přiznává, že postavu „šíleného mnicha“ obklopuje spousta fám a legend. Oishi se v představení zabývá stránkami Rasputinovy osobnosti „kněze a zvířete“.

Oishi říká: „Nakonec to byl jen člověk. Věřím, že měl své pověstné léčitelské schopnosti, a chápu, proč se s ním carevna Alexandra spojila, aby se vypořádala s hemofilií svého syna. Chtěla jsem ukázat, proč se celá situace vyvinula tak, jak se vyvinula. Přečetla jsem všechny knihy na toto téma, ale každá vyprávěla jiný příběh s protichůdnými verzemi pravdy. Nakonec jsem vytvořila choreografii, jak jsem příběh viděla já, a snažila jsem se porozumět pocitům každé z postav a vykreslit je v jasných obrazech. Chtěla jsem ukázat temnou bestiální stránku Rasputina, ale také světlo, které v něm existovalo.”

                               

Obsazení:

Grigori Rasputin: SERGEI POLUNIN

Car Mikuláš II: ALEXEY LYUBIMOV

Princ Felix Jusipov: JOHAN KOBBORG

Carevna Alexandra Fedorovna: ELENA ILINYKH

Carevič Alexej: DJORDJE KALENIC

 

Choreografie: YUKA OISHI

Hudba: KIRILL RICHTER

Scénografie: OTTO BUBENÍČEK

Kostýmy: ULYANA SERGEENKO

Light design: KONSTANTIN BINKIN