Rusalka v Podzámecké zahradě

By 11. 1. 2022 Akce

RUSALKA – 10. června 2022

Jedna z nejoblíbenějších oper – Pod širým nebem – Doprovod klavíru (Ahmad Hedar) a harfy (Markéta Doubravská) – Účinkují: Tereza Mátlová, Peter Berger, Ester Pavlů, Daniel Hůlka, Vladimír Chmelo.

V příjemném prostředí Podzámecké zahrady zámku Kroměříž můžete zažít krásný, romantický večer s jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojatou jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů – přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si posluchač najde i ty nejjemnější nuance geniálního díla.

Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:00, délka je cca 2,5 hodiny včetně přestávky (30 min).

Producenti: S PROMOTION s.r.o. a KVArt production s.r.o.

Prodej vstupenek 

RUSALKA Osoby a obsazení: Rusalka – Tereza Mátlová je jednou z předních českých sopranistek, vyhledávanou především pro její široký repertoárový záběr, sahající přes muzikál, operetu až po mimořádně exponované operní role. Princ – Peter Berger. Slovenský tenorista patří k pilířům Národního divadla v Praze a Brně, často hostujícím ve významných evropských a světových operních domech. Vodník – Daniel Hůlka. Jméno Daniela Hůlky není třeba českému publiku představovat. Nesmazatelně se zapsal do historie českého muzikálu a s rolí Vodníka se vrací ke svým operním kořenům. Ježibaba, Cizí kněžna – Ester Pavlů je představitelkou nastupující pěvecké generace, nedávno objevenou pražským Národním divadlem, ve kterém debutovala v titulní roli opery Carmen. Hajný, Lovec – Vladimír Chmelo. Barytonista, který je pěveckým poradcem všech účinkujících sólistů, má za sebou dlouholetou mezinárodní kariéru vrcholící v Metropolitní opeře v New Yorku, ve které ztvárnil mimo jiné i postavu Hajného v opeře Rusalka, uváděnou přímým přenosem do kin celého světa. Ahmad Hedar. Český klavírista syrsko-libanonského původu se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro jeho mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty. Markéta Doubravská. Významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery, je čerstvou držitelkou “Liberecké Thálie”. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec. Režie: Jaromír Brych Choreografie: Jiří Horák Kostýmy, vlásenky, masky: Lukáš Bartoň

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY Parkování je možné přímo na Velkém náměstí v Kroměříži nebo na parkovišti Vejvanovského či Blahoslavova. Další parkoviště jsou kousek od zámku, pěšky do 10 minut od místa konání. Všem doporučujeme včasný příjezd, abyste nezmeškali začátek představení, které začíná ve 20:00 (areál bude otevřen od 19:00).V místě konání pro vás máme nachystané prodejní stánky s občerstvením, nápoji a dobrým vínem.

ZTP, TP a ZTP/P = Slevu pro držitele těchto průkazů poskytujeme na předem určená místa, přičemž cena pro držitele průkazu ZTP, TP a ZTP/P je jednotná 299 Kč za vstupenku. Vyhrazená místa i výhodnější cenu může využít i doprovod  (maximálně 1×) držitele průkazu ZTP, TP a ZTP/P. Pro zakoupení vstupenek ZTP nás kontaktujte na radek_priputen@spromotion.cz.

Vstupenky na fakturu: V případě zájmu o větší počet vstupenek nebo o vstupenky na fakturu nás kontaktujte na radek_priputen@spromotion.cz.

VIP PROGRAM– Začátek od 19:30 – Welcome drink – Raut před představením i během přestávky – Nejlepší místa v hledišti – Deka na zahřátí – Pláštěnka – Dárek s sebou domů

DOPORUČUJEME– Včasný příjezd– Teplé oblečení (i když přes den může být teplo, v noci se ochladí)– Pláštěnku

GARANTUJEME– V případě zrušení představení z důvodů nařízení vlády bude vstupné vráceno!- V případě zrušení určitých míst z důvodu dodržení nařízených kapacit bude vstupné vráceno!- Vždy se budeme řídit platnými vládními či hygienickými nařízeními.