Víkend otevřených zahrad v Podzámecké zahradě

By 4. 6. 2020 4 srpna, 2020 Akce

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a setkal se s velkým ohlasem a postupně se rozšířil po celé Evropě.

V České republice je tato akce pořádána od roku 2010 a zapojují se do ní i místa běžně navštěvovaná, která na tyto dny připravují doplňkový program, jehož cílem je zejména zvýšení informovanosti a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech. Jedná se o jednu z příležitostí, jak prezentovat obor veřejnosti a představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím a přinést lidem zážitek z poznání.

Podzámecká zahrada se zapojuje do této akce již řadu let a nejinak je tomu v letošním roce. Těšit se můžete na komentované prohlídky zaměřené na historii,  současnost i údržbu zahrady a také na obnovu vodního systému. K vidění bude rovněž zahradní technika a nářadí, které se při práci v zahradě používají, ukázky aranžování, výsadby ornamentálních záhonů a práce arboretistů. Studijní obory bude prezentovat SOŠ sv. Jana Boska Kroměříž.